MAURITIUS

TROPİK CENNET MAURITIUSHint Okyanusu’nun güneybatısında bulunan Mauritius, gümüş grisi kumsalları, su altı ve su üstü güzellikleri, tropik bitki örtüsü ile sizleri karşılıyor. Mauritius, bence ölmeden önce yaşanılması gereken yerlerden.Turkuaz lagünler insanın başını döndürecek kadar güzel.


 Bu adada fotoğraf makineniz her an yanınızda olmalı. Kaçıracağınız her bir kare için sonradan üzülmemeniz adına benden hatırlatması…

Başkent Port Louis. Burada her şey ayrıntıda gizlenmiş. 

Mimari modern ve insana huzur veren tarzdan. Mauritius, Türk vatandaşları için vize uygulamıyor. 
,
Emirates’in uçuşlarını kullanarak adaya daha rahat ulaşabiliyorsunuz. Maurutius Rupiesi bizim 
paramıza göre daha değersiz.12 ay boyunca tropikal iklimin etkisinde olan Mauritius, zaman zaman yağmurlu, zaman zaman da çok sıcak. Fakat tatlı bir esinti sizleri yalnız bırakmıyor adada. 

Muson ikliminin etkisinde olduğu zamanlar Ocak –Mart arası… 

Adanın çok yoğun olmadığı zamanlar ise kış aylar. Mayıs ve Aralık ayları en güzel ve en çok keyif alınacak zamanları.
Mauritius’un sembolü tombik bir kuş olan ‘’Dodo’’ kuşu.


Eğer egzotik hediyeler almak istiyorsanız, alışveriş için Le Caudan Waterfront yüzden fazla butikle adanın en güzel alışveriş merkezlerinden.

 Dodo kuşu ile süslenmiş birçok esere rastlayabilirsiniz.


Ada’nın romantizmi tam anlamıyla size yansıtmasını  istiyorsanız, Le Prince Maurice, tek kelimeyle olağanüstü.
 Sofitel Mauritius L’imperial Resort and Spa palmiyeler arasında adeta saklı bir cennet. One & Only, Lux Grand Gaube, Four Seasons, Maradiva Villas Resort gerçekten de kusursuz hizmet veren dünya zincir otellerinden.Yerel halk, size misafirperverliği ile hiç yabancılık çektirmiyor. Samimi ve içtenler. 

Creole, İngilizce ve Fransızca dilleri kullanılıyor.

Hollandalıların ve Fransızların egemenliği altında olan Mauritius’da halkın kültüründe de etkiler yansımış. Fransız Mutfağı adada hakim.

Ada olup da deniz mahsülleri olmaz mı? La Langouste Grisee ödüllü restoranlardan.

 Fransız Mutfağı’nın gurme lezzetleriyle şık bir atmosferde sunumu, sizi adeta büyülüyor. Göl manzarası ise çok etkileyici.
Le Capitaine, Chez Tante Athalie ise deniz ürünlerinin harika kombinasyonlarını sunan seçkin mekanlar. 
Le Capitaine’de Istakozlu Ravioli sizi gurme yolculuğuna çıkarıyor.

Mauritius’da yapacağınız aktiviteler arasında sualtındaki cenneti keşfedebilir, ününü dünyaya kanıtlayan Rom tadımları yapabilir, La Riviere des Anquilles bölgesinde at üstünde bölgeyi keşfedebilirsiniz.Ile aux Cerfs, masmavi suların içinde kendinizi şımartacağınız bir ada. 

Romantik bir kaçış için harika bir seçim. Air Mauritius’un uçuşlarıyla Rodriques Adasını ziyaret edebilir, ziyaretçilerinin vazgeçemediği görülmeye değer güzellikteki Botanik Bahçesi'ndeki nilüferlerin yetiştiği havuzları gezebilirsiniz. 

Dile kolay 60 dönümlük bir arazi.Chamarel’in renkli toprakları ise sıra dışı güzellikte.


Grand Bassin, Hinduların en kutsal mekanlarından bir krater gölü. Lor Siva ‘nın efsanesini mutlaka öğrenin. Bu efsane adaya daha çok hayran kalmanıza neden olacak.


Yerlilerin ‘’Sega ‘’ dansına eşlik etmeyi unutmayın. Rengarenk fırfırlı elbiseleriyle dans eden dansçılar, inanın insana çok keyif veriyor.

En kısa zamanda bu cenneti yaşamanız dileğiyle!

Balayı danışmanlığı istiyorsanız,

Sevil Deniz

info@sevildeniz.com

www.sevildeniz.comYorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bord Istanbul ve Beşiktaş Deniz Müzesi

Bahar Aylarında İştahınızı Baskılayacak Tüyolar!

Lübnan Usülü Humus ( Hummus Bil Tahina )